Aklında Kalsın: Başarılı Öğrenme Bilimi

5,00
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺35,00
İndirimli : ₺28,00
Hızlı Kargo

Sekiz yaşındaki çocuklardan oluşan öğrenciler, beden eğitimi dersinde içinde fasulyeler olan torbaları kovalara atma çalışması yaptılar. Çocukların yarısı 90 cm ötedeki kovaya atarken diğer yarısı 60 ve 120 cm uzaklıktaki kovalara atıyorlardı. Bunu 12 hafta boyunca yaptıktan sonra iki grup 90 santim uzaklıktaki kovaya atmak için yarıştı. Bir tarafta üç aydır 90 cm uzaklıktan atışı çalışan grup, diğer tarafta bir kere bile 90 cm uzaklıktaki kovaya atış yapmayan grup vardı. Sizce kim kazandı?

ÖĞRENMEYE DAİR BİLİNENLERİN ÇOĞU YANLIŞ!

Bir kitabı bitirdikten sonra tekrar okumanın elde edeceğiniz faydayı artıracağına mı inanıyorsunuz? Ya da konuları olması gereken sırayla öğrenmenin daha mantıklı olduğunu? Yoksa fasulye torbası yarışını 90 cm’ye çalışanların kazandığını mı düşünüyorsunuz?

Aklında Kalsın: Başarılı Öğrenme Bilimi, 11 bilim insanının on yıllık ödüllü çalışmalarının doğrudan bir sonucu ve size sadece öğrenme hakkında yanlış bilinenleri göstermeyecek, aynı zamanda doğrusunun nasıl olacağını da gerçek hayattan örneklerle anlatacak.

KİMLER İÇİN?

Öğrendiklerinizi çok çabuk mu unutuyorsunuz? KPSS, YDS ya da herhangi bir sınava hazırlanırken öğrendiklerinizin daha fazla aklınızda kalmasını mı istiyorsunuz? Dil öğrenme konusunda daha başarılı mı olmak istiyorsunuz? Ya da bir öğretmen olarak verdiğiniz eğitimin kalitesini artırmak gibi bir derdiniz mi var? Belki de sadece anne ya da babasınızdır ve çocuğunuzun daha başarılı bir şekilde öğrenmesini istiyorsunuzdur. Fark etmez! Bu kitap öğrendiklerinizin çok daha fazla aklınızda kalması ve öğrenmenizin daha başarılı ve verimli olması için yazıldı. Bir konuyu öğrenmeye ya da bir sınava adanmış yıllar süren çalışmaların etkinliğini katlamak isteyenler için yazıldı.

 

Yayınevi 
Buzdağı Yayınevi 
ISBN
978-605-66858-2-8
Yazar
Peter C. Brown, Henry L. Roediger III, Mark A. McDaniel
Çevirmen
Barış Satılmış
Orijinal Adı
Make It Stick: The Science of Successful Learning
Dil
Türkçe
İlk Basım Tarihi
01.03.2017
Son Basım Tarihi01.10.2019
Baskı Sayısı
2. Baskı
Sayfa Sayısı
320
Cilt Tipi
Karton Kapak
Kağıt Cinsi
2. Hamur 60gr
Boyut
13,5 x 21 x 1,8
Ağırlık
300gr
Türü
Eğitim - Kişisel Gelişim