Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

0,00
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺49,90
İndirimli : ₺39,92
Hızlı Kargo

New York Times Çok Satanlar #1

Amazon Yılın En İyi Kitabı

Wall Street Journal Yılın En İyi İş Dünyası Kitabı

Genişletilmiş ve Güncellenmiş Yeni Baskı

 

Bu kitap; 1971 doğumlu genç bir girişimcinin şirketleri ile dünyadaki otomotiv, uzay-havacılık ve enerji sektörlerindeki yerleşik düzene meydan okumasının sıra dışı hikâyesidir.

 

Elon Musk, X.com ve PayPal’in kurucularındandır ve sonraki dönemde Tesla ile sadece elektrikle giden 600 km menzilli ve 100km/sa hıza sadece 2,3 saniyede çıkan muhteşem otomobiller üretmiştir. SpaceX ile uzay taşımacılığının maliyetlerini çok büyük oranda düşürerek dünya devlerine meydan okumuş ve yakın gelecekte Mars’a insan yollayabilecek en muhtemel şirketi yaratmıştır. Ayrıca ABD’deki en büyük güneş enerjisi şirketi SolarCity’nin en büyük ortağı ve başkanıdır.

 

Ashlee Vance, 300’e yakın insanla konuşarak ve Elon Musk ile 30 saatten fazla birebir görüşme yaparak bu çarpıcı ve ilham verici hayat hikâyesini okurlarla buluşturuyor.

 

Hayatını, dünyayı fosil yakıtlara mahkûm olmaktan kurtarmaya adayan Elon Musk’ın önüne çıkan engeller, büyük başarıları ve yaşadıkları daha iyi bir geleceğin hayalini kuran girişimci, mühendis, siyasetçi, eğitimci ve gençler için motivasyon kaynağı olacaktır.

 

Kitabın sonlarına doğru herhangi bir okuyucu Steve Jobs ile Musk’ı kıyaslama ihtiyacı hissedecektir. Musk’a fırsat verin. Kimse onun gibi olamaz.”

The New York Times

 

Ashlee Vance'ın yeni kitabı, 'Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde' tartışmasız dünyanın en önemli girişimcisinin hayatına muazzam bir bakış sunuyor.”

The Washington Post

 

Elon Musk tam kafa dengim: Risk alan, başarısızlıktan korkmayan ve insanlığa parlak bir gelecek sağlamak için sürekli çalışan biri. Ashlee Vance, Musk’ın harikulade hayat hikâyesini ve engel nedir bilmez ruhunu yıldızlarla dolu bir biyografiyle sunuyor.”

 Richard Branson, Virgin Grup’un Kurucusu


“Yıllardır okuduğum en iyi iş dünyası kitabı.”

 Don Graham, The Washington Post Eski Başkanı

   

Yayınevi  Buzdağı Yayınevi 
ISBN 978-605-66858-4-2
Yazar Ashlee Vance
Çevirmen Ali Atav
Orijinal Adı Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future 
Dil Türkçe
İlk Basım Tarihi 01.04.2016
Son Basım Tarihi 15.03.2018
Baskı Sayısı 14. Baskı
Sayfa Sayısı 464
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi 2. Hamur 60gr
Boyut 13,5 x 21 x 2,6
Ağırlık 450gr
Türü Biyografi - Otobiyografi - Ekonomi - İş Dünyası - Kariyer