Scrum: İki Katı İşi Yarı Zamanda Yapma Sanatı

0,00
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺35,00
İndirimli : ₺28,00
Hızlı Kargo

Üretkenliğinizi sekiz kat artırmak ister misiniz? Bir üretebileceğiniz zamanda sekiz üretmek. Kulağa hoş geliyor değil mi? Scrum ile bu gerçekten mümkün. Hükümetler, uluslararası dev şirketler, sivil toplum örgütleri, eğitimciler Scrum'u kullanıyor. Daha üretken olmakla kalmıyor, tüm süreç boyunca daha da mutlu oluyorlar. Çalışanlar, yöneticiler, öğrenciler, herkes. Gerçek olamayacak kadar güzel gibi duruyor fakat gerçek. Siz de ekibinize, projelerinize, fikirlerinize, eşinize ve en önemlisi kendinize bir iyilik yapın. Scrum'u öğrenin ve uygulamaya başlayın. Çünkü dünyanın buna ihtiyacı var.


İlgi çekici hikâye ve gerçek dünya örnekleriyle dolu. Scrum olarak bilinen proje yönetim metodu, yüksek teknoloji şirketleri arasında en çok kullanılan üretkenlik vasıtasıdır. Jeff Sutherland bu vasıtayı geniş iş dünyası çevrelerinin avucunun içine koyma görevinde çok başarılı olmuştur. “

—Eric Ries, New York Times Bestseller olan

The Lean Startup Kitabının Yazarı


Yazılım kariyerim boyunca büyük ve küçük tüm projelerde Scrum'u büyük bir başarı ile uyguladım. Küçük ekipleri yönetmede bildiğim en iyi yoldur ve yazılımın ötesinde uygulamalarının olduğuna da şüphe yoktur. Bu kitap Scrum eğitimi ve jargonu ile onunla nasıl çalışmamız gerektiğini ortaya koyuyor.”

Adam Messinger, Twitter'ın CTO'su

Jeff Sutherland üst düzey performans gösteren ekiplerin ustasıdır. Bu kitabın alt başlığı Scrum’un etkisini belirtmede yetersiz kalmaktadır. Eğer üç kat fazla sonucu üçte bir zamanda almıyorsanız, doğru şekilde uygulamıyorsunuzdur!”

                   —Scott Maxwell, OpenView Venture Partners’ın Kurucusu ve Kıdemli Yöneticisi

Bu son derecede basit sistem, bir ekibin etkinliğini artırmada bu zamana kadar gördüğüm en iyi yöntemdir.”

Leo Babauta, Zen Habits'in Yaratıcısı

Eğer başarılı olması gereken bir projeniz varsa yapacağınız ilk hareket bu kitabı okumak ve Scrum'un rehberliği altına girmektir.“

Stephen Lundin, Fish: A Remarkable Way To Boost Morale and Improve Performance Kitabının Yazarı

   

Yayınevi  Buzdağı Yayınevi 
ISBN 978-605-84874-7-5
Yazar Jeff Sutherland
Çevirmen Ali Atav
Orijinal Adı Scrum: The Art of Doing Twice the Work in Half the Time
Dil Türkçe
İlk Basım Tarihi 17.09.2015
Son Basım Tarihi 04.11.2019
Baskı Sayısı 5. Baskı
Sayfa Sayısı 288
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi 2. Hamur 60gr
Boyut 13,5 x 21 x 1,65
Ağırlık 270gr
Türü Yönetim - Kişisel Gelişim - Yazılım Geliştirme